وقتی از بازی‌های جدی و بازی‌های درمانی صحبت می‌کنیم، منظور چیست؟

وقتی صحبت از بازی‌های جدی می‌شود، منظور آن دسته از بازی‌هایی هستند که هدف اصلی‌شان «آموزش» یا رفع مشکلی خاص است و در کنار آن باعث «سرگرمی» نیز می‌شوند. با وجود اثربخشی و اهمیت این دسته از بازی‌ها، تعداد شرکت‌هایی که به شکل تخصصی و با همکاری متخصصین حوزه‌های مربوطه در این زمینه فعالیت می‌کنند بسیار کم است.
شادرام فعالیت خود را در سال 1392 با تولید بازی‌های جدی و درمانی و با شعار «شادی، درمان، آموزش» آغاز کرد. این مجموعه که توسط دکتر مصطفی نجفی «فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان و بنیان‌گذار بازی‌های جدی در ایران» پایه‌گذاری شد، با همکاری متخصصین حوزه‌های پزشکی، روانپزشکی و روانشناسی و متخصصین حوزه‌های مدیریت کسب و کار، کنترل پروژه، تضمین کیفیت و تجاری‌سازی به فعالیت خود ادامه داد.
woocommerce-placeholder-1200x860-1200x480
تیم شادرام با طراحی و تولید بازی در حوزه‌ی کودک کار خود را شروع کرد و از آن پس با حضور جدی‌تر در این عرصه و تولید بازی‌هایی برای کودکان دارای «اختلال نقص توجه»، «افزایش حافظه»، «کنترل خشم» و … نام و اعتبار برند خود را افزایش داد.
بعد ازسه سال، شادرام با ایده‌‌ای جدید و برای اولین بار، ساخت بازی برای بزرگسالان را آغاز کرد. شهر عشق، اولین بازی بزرگسالی بود که توسط تیم شادرام برای بهبود روابط زوجین و حل تعارضات موجود در رابطه، تولید شد.
هر کدام از بازی‌ها پس از تایید متخصصین و اعتبارآزمایی آن‌ها به وسیله آزمایش‌‎ها و پایان‌نامه‌های متعدد، وارد بازار می‌شوند و در اختیار خانواده‌ها و مراکز درمانی قرار می‌گیرند.
امروزه شادرام که شرکتی خلاق و مستقر در زیست‌بوم‌های خلاق کشور است، درکنار تولید بازی‌های درمانی، شرکتی شتاب‌دهنده نیز به شمار می‌رود و به مجموعه‌هایی که می‌خواهند قدم در این مسیر گذاشته و فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنند، یاری می‌رساند.
لازم به ذکر است که گروه‌ علمی پژوهشی شادرام، اولین مجموعه‌ی فعال در زمینه‌ی بازی‌های درمانی در سطح کشور و دارای مجوز تولید و گواهی ثبت اسباب‌بازی از شورای نظارت بر اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

شادرامی‌ها

محمدکاظم نجفی

محمدکاظم نجفی

رئیس هیئت مدیره

علی احمدی

علی احمدی

مدیر عامل

احمدرضا افروزنیا

احمدرضا افروزنیا

مدیر فروش

زهرا علیزاده

زهرا علیزاده

مدیر پژوهشی

رضا سامانی

رضا سامانی

مدیر هنری

فائزه سالکی

فائزه سالکی

مدیر تولید

احسان نقشینه‌ارجمند

احسان نقشینه‌ارجمند

مشاور کسب‌وکار

عادل مهابادی

عادل مهابادی

مشاور فروش

سید علی ثابتی

سید علی ثابتی

مشاور تولید

فرن علی‌اکبری

فرن علی‌اکبری

مشاور تحقیق و توسعه

آیلین سلمانی

آیلین سلمانی

کارشناس پژوهشی

کوثر دودانگه

کوثر دودانگه

تصویرگر

زیبا کریمی

زیبا کریمی

کارشناس علمی

نیلوفر وکیلی

نیلوفر وکیلی

کارشناس پشتیبانی فروش

نیکو جعفری

نیکو جعفری

تصویرگر

عماد سلیمانی خشوئی

عماد سلیمانی خشوئی

انفورماتیک